YÜKSEK PROTEİNLİ GÜVERCİN YEMİ

ESYEM YÜKSEK PROTEİNLİ GÜVERCİN PELET YEMİ

Rasyon Nedir?
Bir evcil hayvanın 24 saat içinde tüm besin ihtiyaçlarını karşılayan tüm yemler ve bunlara ait karışım oranlarını ifade eder.Nişastanın daha iyi yararlanabilir duruma getirilmiş olmasından dolayı metabolik enerji yükselmiş olur.Buhar verilmesi ve preste yapılan işlemde yemin sıcaklığı 70-80 dereceye çıktığından yemin bu sayede sindirelebilirliliği artmaktadır. Bu da yemden yararlanma oranını artırıcı bir unsurdur.Uygulamadaki sıcaklık nedeni ile mikrobik öğelerin büyük bölümü yok edilerek hijyen sağlanmaktadır.Yemdeki güneş ışınlarına ve hava oksijenine karşı duyarlı olan vitaminler, amino asitler vb. Peletteki sıkılık ve yüzeyinin küçülmesi nedeniyle bozulmaya karşı çok daha geniş ölçüde korunmuş olur.Esyem Yüksek Proteinli güvercin yemi PELET haline getirildiği için Diğer Yemlere karşı avantajlıdır.

ESYEM GÜVERCİN PELET YEM AVANTAJLARI
1 – Yemlerden geçen bir çok hastalığın bulaşmasına engel olur. (SalmoneIla, E-Coli,Kursak mantarı vb.gibi bir çok hastalık)
2- Tüy kalitesini arttırır Güvercinlerin görünümünü Canlandırır, Ağız ve göz şeffaflığını sağlar, Kuşların Yem seçme olayını kaldırdığı için bütün besin maddelerinin alımını sağlar.
3- Yem seçme olmadığından kümedeki bütün kuşların eşit besin değerlerinin almalarını sağlar.Mevsim değişikliğinde yaşanan ani ölümler ve hastalıklar azalır.
4- Yem Zaviyatını azaltır. Yavrular Gür, Hızlı ve dolgun büyüme kazandırır.
5- Kuşların günlük Enerji, Vitamin ve Diğer besin maddelerinin Tamamını almalarını sağlar. Bağışıklık sistemi kuvvetlenir.